• آخرین بروزرسانی :

  در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد...

  اطلاعیه ها:
  • رونق ساخت مسکن در تداوم تعامل و مشارکت سایر...
  • جلسه شورای حقوقی راه و شهرسازی گلستان برگزار شد...
  • نحوه همکاری در جهت ساخت مسکن ارزان قیمت بررسی شد...
  • متن جوابیه اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان در...
  • آغاز عملیات اجرایی یک راه روستایی در شهرستان...
  • از مشارکت بخش خصوصی و تشکل های صنفی در ساخت و ساز...
  • احداث مسکن در الویت کاری این اداره کل در استان است...
  • برگزاري جشن دهه كرامت در راه و شهرسازي گلستان...
  • پروژه احداث سرای محله انجیراب در شهر گرگان آغاز شد...
  • احکام هیئت اجرایی بازآفرینی محله های هدف شهر...
  • سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و...
  • میلاد عالم آل محمد، هشتمین حجت سرمد،نگین درخشان...
  • طی نشستی مشکلات و موانع بازگشایی راه پروژه آفتاب...
  • هدف از بازآفرینی کاهش فاصله سرانه‌های بافت‌...
  • ۱۴۱ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد...
  • باید فضایی برای تولید و عرضه کالای ساکنان محلات...
  • بافت فرسوده ۳۰ درصد مساحت شهری گلستان را در بر...
  • رویکرد اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان به سمت...

  ارتباط با مدیر کل

  بهره برداري و كلنگ زني 77 پروژه راه و شهرسازي گلستان در ايام دهه فجر

   مديركل راه و شهرسازي گلستان از بهره برداري 49 پروژه و كلنگ زني 28 پروژه عمراني اين اداره كل با اعتبار 928 ميليارد و 333 ميليون ريال همزمان با سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و با حضور مقامات ارشد، در استان خبر داد.

  به گزارش اداره روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان، مهندس" ابراهيم مبارك قدم" در گفت و گويي خبري گفت: اين پروژه ها شامل 26 پروژه در بخش راهداري، 17 پروژه در بخش مسكن مهر، چهار پروژه در بخش ساخت و توسعه راه ها، يك پروژه در بخش شهرسازي و معماري و يك پروژه در بخش فني و اجرايي مي شود.

  به گفته وي، براي پروژه هايي كه بناست در اين ايام بهره برداري شوند، مبلغ 428 ميليارد و 869 ميليون ريال از محل منابع ملي و استاني هزينه شده و براي پروژه هاي كلنگ زني هم 172 ميليارد و 570 ميليون ريال برآورد اعتباري صورت گرفته است.

  مديركل راه و شهرسازي گلستان توضيح داد: از جمله پروژه هاي بخش راهداري مي توان به بهره برداري از  روكش راه هاي اصلي، فرعي و روستايي مانند پروژه بهسازي و بازيافت گرم محور نوكنده-گرگان، لكه گيري و روكش آسفالت محور گرگان- آزادشهر، احداث راديه بريد و مقاوم سازي پل آق امام محور آزادشهر، ترميم پل نرسو در علي آباد كتول و روكش آسفالت قوشجان آباد در آق قلا اشاره كرد.

  مبارك قدم ادامه داد: در قالب 17 پروژه مسكن مهر هم، يكهزار و 544 واحد مسكوني در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر و كمتر از آن به ترتيب در شهرستان هاي گرگان، بندرگز، آزادشهر، گنبدكاووس، بندرتركمن، مينودشت، علي آباد كتول، كلاله، كردكوي و آق قلا و بافت فرسوده استان، در اين ايام به هم استاني ها واگذار مي شود.

  وي با يادآوري اين نكته كه 600 واحد از واحدهاي پروژه هاي مسكن مهر در بافت هاي فرسوده استان، مستقر هستند، افزود: تمام واحدهاي مسكن مهر با بهره مندي از تسهيلات بانكي نزديك به 309 ميليارد ريال و حدود 300 ميليارد ريال سهم آورده متقاضيان به مرحله افتتاح و بهره برداري رسيده اند.

  علاوه بر پروژه هاي مذكور، در بخش خدمات روبنايي مسكن مهر نيز، بهره برداري از مسجد سايت مسكن مهر آزادشهر با اعتبار يك ميليارد و 830 ميليون ريال و مسجد اهل تسنن كلاله با رقمي بالغ بر 2 ميليارد و 530 ميليون ريال و همچنين بهره برداري از 17 واحد تجاري در سايت مسكن مهر كاج گنبدكاووس و 7 واحد تجاري در سايت مسكن مهر راه آهن با صرف اعتباري حدود 23 ميليارد ريال از پروژه هاي ديگر اين بخش به گفته مبارك قدم محسوب مي شوند.

  اين مقام مسئول در گلستان اضافه كرد: طرح جامع – تفصيلي شهر انبارالوم با صرف هزينه 544 ميليون ريال در حوزه شهرستان آق قلا از طرح هاي مهم در بخش شهرسازي و معماري است كه سياست توسعه شهر را براي افق 10 ساله تعيين و در اختيار شهرداري محترم براي انجام امور عمراني در شهر قرار خواهد گرفت.

  مبارك قدم خاطرنشان كرد: پروژه بيمارستان 96 تختخوابي بندرگز از ديگر پروژه هاي اداره كل در بخش فني و اجرايي است كه با اعتباري معادل 28 ميليارد تومان از محل منابع ملي وزارت متبوع در حاشيه ميدان بندرگز احداث شده، و در اين ايام جهت تكميل و تجهيز خدمات درماني در اختيار دانشگاه علوم پزشكي استان قرار گرفته است.

  مبارك قدم، عرصه اين بيمارستان را 27 هزار مترمربع و زيربناي آن را 8755 مترمربع اعلام كرد.

  وي با بيان اينكه تمام پروژه هاي كلنگ زني راه و شهرسازي، در حوزه ساخت و توسعه راه هاي اين دستگاه اجرايي قرار دارند، از شروع عمليات بهسازي و آسفالت رمپ هاي ورود و خروج روگذر ليوان شرقي در محدوده شهرستان بندرگز و كردكوي و تكميل بيس و زيرسازي راه هاي روستايي سراسر گلستان بويژه در مناطق كمتر توسعه يافته، محروم و مرزي نظير زيرسازي و بيس و آسفالت محور روستايي حسين آباد – محمد ايمر و راه خيرخواجه سفلي و عطاآباد در گنبدكاووس، زيرسازي و بيس و آسفالت محورهاي روستايي پارچقلي، قازانقايه- خراسان شمالي و مراوه تپه- دادلي غزنين در مراوه تپه، بيس و آسفالت محور روستايي اوقچي بزرگ در كلاله و بيس و آسفالت راه روستايي يكه سور- ترسه و نرسه در شهرستان مينودشت؛ بعنوان بخشي از پروژه هاي مهم اين حوزه نام برد.

   

  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 185
  بازدید دیروز: 288
  بازدید ماه:7009
  بازدید سال:43480
  بازدید کل:375647
  گرگان - امروز
  
  استان گلستان انتصاب بازآفريني شهري بازديد بافت تاريخي حمل و نقل دهه فجر ديدار راه و شهرسازي راهداري شهرسازي و معماري شوراي حمل و نقل مديركل مسكن مهر مسكن و ساختمان مهندس تيموري مهندس مبارك قدم مهندس مصدقي هفته دولت پروژه هاي عمراني
  نمایش تمامی تگ ها