• آخرین بروزرسانی :

  در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد...

  اطلاعیه ها:
  • در روند بازسازی صدمات سیل شهرستان های آسیب دیده...
  • متن مصاحبه مهندس محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی...
  • طرح تامین مسکن کارکنان دولت به‌زودی رونمایی...
  • جلسه كميسيون ماده پنج گلستان با حضور معاون عمرانی...
  • طی نشستی مسائل کاری مشترک راه و شهرسازی و بنیاد...
  • سهم عظیمی ازاشتغال كشور متاثر از صنعت ساختمان است...
  • تعامل ارکان اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان...
  • آغاز ثبت نام الکترونیکی متقاضیان دریافت تسهیلات...
  • ازروند اجرایی پروژه احداث ساختمان پزشکی قانونی...
  • آسفالت راه روستايي درشهرستان آق قلا پایان یافت...
  • پروژه های حوزه راه و شهرسازی در شهرستان گنبد...
  • استفاده از همه توان حوزه راه و شهرسازی در استان...
  • احداث ۴ هزار واحدمسکونی در طی ۲ سال گلستان...
  • پروژه های مشارکتی زمین و مسکن گامی در تحقق رونق...
  • جلسه كميسيون ماده پنج گلستان با حضور سرپرست...
  • تغییر ساعت کاری ادارات / تغییرات در چهار...
  • اولین جلسه شورای مسکن استان گلستان در سالجاری...
  • مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) در راه و...

  ارتباط با مدیر کل

  شهروندان و كيفيت زندگي آنها بايد در اولويت مسائل شهري قرار گيرد

  وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه نگاه من به شهر مفهومي بيش از يك محل جغرافيايي با روح كالبدي آن است، اظهار داشت : شهرها در حقيقت سازمانهاي اجتماعي هستند كه به عقيد من شهروندان و كيفيت زندگي آنها بايد در اولويت مسائل شهري قرار گيرد.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان  و به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازي عباس آخوندي امروز پنجشنبه 4 ارديبهشت 93 در نشست هم انديشي با روساي دانشگاه ها، اساتيد و پژوهشگران استان خراسان شمالي با تاكيد بر اينكه شهرها مفهومي بيشتر از يك محل جغرافيايي هستند گفت: نبايد فراموش كرد كه انسانها روح اصلي شهرها و توان جامعه بيش از دولت است.
  وي با اشاره به توان و ظرفيت نهفته در جامعه و سازمانهاي اجتماعي افزود: نبايد فراموش كنيم كه شهروندان روح اصلي شهرها هستند و توان جامعه بسيار بيشتر از توان دولت است.
  وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر اينكه دولت بايد عرصه بروز و ظهور ظرفيت هاي اجتماعي را فراهم كند، ادامه داد: نهادهاي اجتماعي بايد وارد عرصه توسعه شوند چرا كه وابسته كردن جامعه به نهاد دولت به ايجاد رخوت و كندي منجر خواهد شد.
  وي با اشاره به ورود بيش از حد دولت به مسائل اقتصادي اجتماعي و توسعه اي در 100 سال اخير، تصريح كرد: اگر خواهان توسعه در كشور هستيم بايد عرصه اي را فراهم كنيم كه هسته ها و جوانه هاي توسعه در جامعه رشد كرده و مفهوم توسعه را شكل دهد.
  آخوندي كيفيت زندگي در شهرها را اصلي ترين مسئله اي كه بايد در توسعه به آن توجه كرد دانست و گفت: آنچه سبب جذب انديشمندان و رشد خلاقيت هاي فكري ، اقتصادي و اجتماعي مي شود كيفيت محيط زندگي است.
  وي اظهار داشت: بايد قدري از حوزه تخصصي و فني بيرون بياييم و ببينيم كيفيت زندگي در شهرها تا چقدر در جذب نيروهاي خلاق و كارافرين موثر است.

  دولت، بازار و مسجد نهادهاي متمركز در معماري ايراني – اسلامي
  وزير راه و شهرسازي كيفيت زندگي در شهرها را معياري براي سنجش طرحهاي اداري و توسعه اي شهري توصيف كرد و افزود: اگر امروز از معماري ايراني – اسلامي سخن مي گوييم بايد به ياد بياوريم كه در چنين معماري مراكز مختلف اداري در برون شهرها پراكنده نبود و سه نهاد دولت، بازار و مسجد را همواره در كنار هم و در مركز شهرها قابل نظاره بود.
  وي با اشاره به ضرورت بازگشت به مفهوم كيفيت زندگي در همه شهرهاي ايران ادامه داد: متاسفانه تاكنون رويكردها بيشتر عمراني و كمتر به سمت جلب مشاركت اجتماعي و تشكيل هسته هاي محله اي بوده است.
  آخوندي تصريح كرد: در حال حاضر روابط اجتماعي به صورت عمودي و رشته اي است كه در نهايت به دولت متصل مي شود اما ما بايد در پي تعريف روابط افقي كه هسته هاي محلي را در شهرها شكل مي دهد و پرسشگري از دولت را پديد مي آورد، ايجاد كنيم .
  وي با تاكيد بر اهميت بافت قديمي شهرهاي مختلف، گفت: نبايد محدوده شهرها را بيش از اين افزايش داد بلكه تمام كارها بايد در داخل محدوده با هدف جلوگيري از پراكندگي انجام شود .
  وزير راه و شهرسازي افزود: طرح مسكن مهر در صورت اجراي درست مي توانست طرحي پيوسته و فاقد مشكلاتي مانند هويت شهري ، خدمات زير بنايي ،خدمات روبنايي و مسائل فرهنگي باشد.

  هويت اجتماعي در مكان هاي فرهنگي، هنري و ورزشي
  وي با اشاره به لزوم ايجاد مكانهايي كه اكثر جامعه به آن علاقه دارند، ادامه داد: يكي از مسائلي كه مي تواند هويت اجتماعي را تقويت كند ايجاد نوعي تبادل در در حوزه هايي مانند معماري، فرهنگ، هنر و ورزش است كه همه مردم به آن علاقه دارند.
  آخوندي در ادامه با استقبال از همكاري جامعه دانشگاهي و پژوهشگران با وزارت راه و شهرسازي گفت: پيشنهاد مي كنم اعضاي هيئت علمي دانشگاه ها را به عنوان عضو هيات علمي وابسته به مركز تحقيقات راه مسكن و شهرسازي نيز كمك كنند و مسائل مطرح شده شهري را در دستور كار خود قرار دهند.
  وي در ادامه جلسه با اعلام اينكه مخالف احداث مغازه هاي پراكنده كنار جاده ها است، اظهار داشت: تجربه چنين كاري در استان مازنداران وجود دارد و اكنون مازندراني ها بايد هزينه هاي هنگفتي را براي خريد كردن از حاشيه جاده هاي خود پرداخت كنند.
  وزير راه وشهرسازي تصريح كرد: نبايد حاشيه تمام جاده ها را به انواع مختلف آلودگي ها آغشته كنيم بلكه بايد در پي احداث مجتمع هاي خدماتي – رفاهي استاندارد باشيم . از سوي ديگر در بخش مباحث اقتصادي گردشگري نيز بايد ميزان توقف مسافران در استان با تدوين يك طرح جامع گردشگري كه با انجام كار تبليغاتي گسترده صورت مي گيرد، تدوين شود.
  آخوندي با بيان اينكه تعداد مراكز آموزش فني همواره بايد بيش از تعداد دانشگاه ها باشد، ادامه داد: در سالهاي گذشته با تعداد زيادي از فارغ التحصيلان دانشگاهي روبرو بوده ايم كه مهارت حل مسائل چند وجهي از جنبه هاي سياسي - اجتماعي- اقتصادي و فني به آنها آموزش داده نشده است.
  وي دفاتر مهندسي را جزو ثروت هاي ملي برشمرد و افزود: متاسفانه در سالهاي گذشته دفاتر مهندسي از لحاظ مالي تحليل و رو به متلاشي شدن رفته اند. اما تلاش مي كنند بخش عمده اي از مطالبات پيمانكاران پرداخت شود.
  وزير راه و شهرسازي با اعلام حمايت اين وزارتخانه از شهرداري ها بر لزوم تضمين طرح جامع حمل و نقل در استان خراسان شمالي و فعاليت يكپارچه شيوه هاي حمل و نقل در اين استان تاكيد كرد. 

  دسته بندی: خبرها
  بازدیدها: 2 791 نظرات: 0 نویسنده: admin
  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 7
  بازدید دیروز: 507
  بازدید ماه:1430
  بازدید سال:37901
  بازدید کل:370068
  گرگان - امروز
  
  استان گلستان انتصاب بازآفريني شهري بازديد بافت تاريخي حمل و نقل دهه فجر ديدار راه و شهرسازي راهداري شهرسازي و معماري شوراي حمل و نقل مديركل مسكن مهر مسكن و ساختمان مهندس تيموري مهندس مبارك قدم مهندس مصدقي هفته دولت پروژه هاي عمراني
  نمایش تمامی تگ ها