• آخرین بروزرسانی :

  در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد...

  اطلاعیه ها:
  • این سایت از تاریخ 10 تیر 1400 به روز رسانی نمی...
  • آدرس سایت اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان...
  • این سایت از تاریخ 10 تیر 1400 به روز رسانی نمی...
  • رفع تصرف بیش از 32 هکتار از اراضی دولتی و ملی در...
  • تقدیر از مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان...
  • مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان خبر داد: تمدید...
  • سامانه سامد زمان پاسخگویی به درخواست ها ي مردمي...
  • افتتاح ساختمان اداره پزشکی قانونی گنبدکاووس با...
  • حضورمدير كل راه وشهرسازي استان گلستان در مركز...
  • اقدامات مهم راه و شهرسازی درحوزه تهیه طرح تفصیلی...
  • تحقق خانه دارشدن 31 هزار گلستانی با تحویل واحدهای...
  • میلاد عالم آل محمد، هشتمین حجت سرمد، نگین درخشان...
  • سرپرست اداره راه و شهرسازي گنبد کاووس معرفي شد...
  • روند اجرای پروژه اقدام ملی مسکن استان گلستان در...
  • افزایش19 درصدی طول بزرگراه‌های استان گلستان در...
  • دعوت مدير كل راه و شهرسازي استان گلستان از مردم...
  • مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی فاز اول پروژه...
  • اطلاعیه ثبت نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن...

  ارتباط با مدیر کل

  تمهيدات نوروزي حوزه حمل و نقل گلستان

   ششمين جلسه شوراي هماهنگي حمل و نقل گلستان به مناسبت اطلاع رساني از تمهيدات نوروزي اين حوزه با حضور اصحاب رسانه و مديران بخش حمل و نقل استان در محل سالن جلسات اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي برگزار شد.

   به گزارش اداره روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان، در ابتداي اين نشست، مهندس"ابراهيم مبارك قدم" مديركل راه و شهرسازي و رئيس شورا با تبريك فرارسيدن سال نو به اصحاب رسانه، هموطنان و هم استاني ها، از آغاز طرح سفرهاي نوروزي از 25 اسفند 95 خبر داد و گفت كه اين طرح تا پايان 15 فروردين 96 ادامه دارد.

  به گفته وي، كميسيون ايمني حمل و نقل استان مصوباتي را براي انجام سفرهاي ايمن مسافران نوروزي به تصويب رسانده كه از جمله آنها مي توان به اصلاح موانع ترافيكي محورهاي مواصلاتي استان اشاره كرد.

  مبارك قدم افزود: از 25 اسفندماه تمام عمليات راهسازي محورهاي ارتباطي استان در طول بازه زماني مشخص شده ممنوع مي باشد.

  محدوديت ترافيكي موتور سيكلت ها، تريلرها و كاميونت ها بجز كاميون هاي حامل سوخت از ديگر مصوبات اين كميسيون بوده است.

  مديركل راه و شهرسازي گلستان، شعار نوروز امسال را "تندرستي، پاداش رانندگي ايمن" بيان كرد و گفت: با هوشمندسازي و نصب دوربين هاي كنترل سرعت، تلاش شده كه رفتار رانندگان بويژه سرعت ها و سبقت هاي غيرمجاز آنان كنترل شود.

  مبارك قدم در ادامه به آمار تطبيقي تصادفات 11 ماهه پارسال استان نسبت به امسال پرداخت و گفت: آمار تصادفات استان از بهمن ماه سال گذشته تا پايان بهمن ماه امسال 11 درصد و تعداد كشته ها 12 درصد و تعداد مجروحين 19 درصد كاهش داشته است.

   *** تداركات هوايي نوروز 96

  مديركل فرودگاههاي گلستان گفت: ارتقاي خدمات فرودگاهي به نام ESQ و بهسازي داخل ترمينال، پاركينگ، تاكسيراني، كنترل و نظارت بر غرفه ها و كانتر مسافر از جمله تداركات نوروزي براي مسافراني است كه از طريق در اين ايام از طريق پرواز هاي هوايي مسافرت مي كنند.

  مهندس" رامين آذري" افزود : راه اندازي سامانه گوياي اطلاعات پرواز به شماره 199 از ديگر امكانات فرودگاهي است كه به طور كاملا مكانيزه و براساس آخرين فناوري هاي روز دنيا پياده سازي شده و بدون نياز به پيش شماره، آخرين اطلاعات پرواز را در اختيار مسافران قرار مي دهد.

  به گفته وي، سامانه پيامكي 100010199 هم، امكان فرودگاهي ديگر استان است كه اطلاعات پرواز را از طريق پيام كوتاه يا SMS در اختيار مسافران مي گذارد.

  آذري گفت كه نحوه استفاده از اين سامانه در سايت اطلاع رساني فرودگاه استان گلستان قرار داده شده است.

  وي ادامه داد: افزايش پروازهاي گرگان به تهران و بالعكس از 8 به 10 پرواز از طريق شركت هواپيمايي ايران اير، برقراري پرواز چابهار به تعداد 2 پرواز در هفته و در روزهاي شنبه و چهارشنبه و راه اندازي دستگاه دي آي سل (يخ زدايي هواپيما براي شرايط بد جوي) از ديگر اقدامات فرودگاهي استان مي باشد.

  وي همچنين بيان داشت كه در طول 25 اسفند تا 19 فروردين سال 95 تعداد 130 پرواز با 7 هزار مسافر انجام شده و پيش بيني نوروز 96 هم حدود 200 پرواز با 18 هزار مسافر است كه از نظر پرواز 53 درصد و از نظر تعداد مسافر 125 درصد رشد خواهد داشت.

  *** دريا و بنادر گز و تركمن گلستان پذيراي مسافران نوروزي

  مديركل بنادر و دريانوردي گلستان، طول نوار ساحلي استان را 131 كيلومتر بيان كرد و گفت كه بنادر گز و تركمن در ايام نوروز پذيراي مسافران نوروزي هستند.

  مهندس"الله يار اسعدي" بيان داشت: بازديد از اسكله هاي چوبي و شناورهاي تفريحي، توزيع 150 جليقه نجات، 60 عدد حلقه نجات، چاپ 50 هزار بروشور ايمني در بين تعاوني هاي قايقراني و برگزاري جلسات توجيهي با قايقرانان و ملوانان از جمله اقداماتي بوده كه براي گردشگري ايمن در حوزه دريا انجام شده است.

  *** ايمن سازي راه هاي گلستان در سال 96

  مهندس"علي اصغر رفيع نژاد" مجري ساخت و نظارت بر پروژه هاي راهسازي گلستان هم از جمله كارهاي صورت گرفته در اين حوزه را، تكميل ايمني 3 كيلومتر قبل و بعد از پل نرماب در حوزه مينودشت، تكميل ساخت تقاطع غيرهمسطح ورودي علي آباد كتول و ايمن سازي محدوده هاي در حال كار پيمانكاران در اين ايام خبر داد.

  وي همچنين گفت كه براي سال 96 هم برنامه هايي در حوزه بزرگراه ها و راه آهن استان در دست اجراست.

  ***افزايش خدمات ريلي گلستان  

  معاون مديركل راه آهن شمال شرق 2 هم راه اندازي قطار گردشگري اينچه برون، اتمام بهسازي سالن هاي مسافري گز و تركمن، اطلاع رساني پيش فروش بليط هاي نوروزي، ساماندهي تاكسي هاي ويژه راه آهن و  برگزاري جلسات استقبال از مسافران نوروزي را بخشي از اقدامات نوروزي در حوزه ريلي استان بيان كرد.

  مهندس "شيرازي" همچنين از راه اندازي اينترنت رايگان در ايستگاه گرگان، اختصاص سالن هاي اضافي به قطارها و توزيع بروشورهاي تبليغاتي را به عنوان بخشي ديگر از اين تداركات نام برد.

  *** جاده هاي گلستان آماده استقبال از مسافران نوروزي

  مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي گلستان هم  تداركات نوروزي اين بخش را شامل 70 شركت حمل و نقل جاده اي با 3500 راننده حرفه اي و 1700 ناوگان بيان كرد و گفت: نظارت تصويري و مديريت هوشمند بزرگراههاي استان از طريق 60 سامانه ثبت هوشمند، معاينه فني خودروها از طريق 2 مركز معاينه فعال و پيش فروش بليط اتوبوس از ديگر برنامه هاي اين بخش است.

  مهندس"مهدي ميقاني" افزود: آشكارسازي و ايمن سازي 48 نقطه پرتصادف استان با اقدامات كوتاه مدت، استقرار 40 اكيپ راهداري با 380 نيرو و 160 دستگاه ماشين آلات سبك، سنگين و نيمه سنگين از ديگر اقداماتي است كه در اين ايان ايام انجام مي شود.

  *** هواي گلستان در هفته اول عيد ابري و باراني است

  مديركل هواشناسي گلستان هم از پيش بيني هاي هواشناسي طي ايام عيد خبر داد و گفت: در هفته اول عيد نوروز هواي استان ابري و همراه با بارش هاي بهاري خواهد بود.

  مهندس"نوربخش داداشي" افزود: بنرهاي خوشامدگويي با اطلاعات هواشناسي در نقاط مختلف استان نصب شده و تلفن 134 در اين ايام هواي استان را به مسافران اطلاع مي دهد.

  تمهيدات نوروزي حوزه حمل و نقل گلستان

   

  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 1271
  بازدید دیروز: 40
  بازدید ماه:11600
  بازدید سال:32062
  بازدید کل:1074880
  گرگان - امروز
  
  استان گلستان بازآفريني شهري بازديد بافت تاريخي حمل و نقل دهه فجر ديدار راه و شهرسازي راهداري شهرسازي و معماري علي آباد كتول مديركل مسكن مهر مسكن و ساختمان مهندس تيموري مهندس مبارك قدم مهندس مصدقي نظام مهندسي ساختمان هفته دولت پروژه هاي عمراني
  نمایش تمامی تگ ها