• آخرین بروزرسانی :

  اطلاعیه ها:
  • ممنوعیت کسر ۵ درصد حق نظارت مهندسان خواست همه...
  • پروازهای تهران ـ کلاله باحضور مسئولان کشوری و...
  • حضور مهندس محفوظی و دکتر شرفبافی معاونین وزیر راه...
  • آیین نامه اجرایی بندهای (الف) و (ب) تبصره (18)...
  • مانور امدادرساني جاده اي استان گلستان برگزار شد...
  • همزمان با سانچي قلب ايران سوخت...
  • پياده روي خانوادگي ويژه كاركنان اداره كل راه و...
  • برگزاری دوره آموزشی مقررات ناظر بر دعاوی ناشی از...
  • دستوركار ملي بازآفريني شهري با هدف ارتقاء كيفيت...
  • تکذیب جزئیات جدید اعلام شده در خصوص وام مسکن...
  • برگزاری مسابقات دارت و فوتبال دستی جهت کارکنان...
  • برگزاري مراسم پرفيض زيارت عاشورا در نمازخانه...
  • برگزاري جلسه با حضور مهندس نظريان مدير كل ساخت و...
  • پيام تبريك...
  • ديدار مهندس تجري مدير كل پدافند غير عامل...
  • نياز به تعامل، سازنده و اثرگذار در عرصه ساخت و...
  • رونق صنعت ساختمان اشتغالزايي را بدنبال دارد...
  • يازدهمين جلسه كارگروه امور زير بنايي و شهرسازي...

  ارتباط با مدیر کل

  در حالی که راه های گلستان، مسافران نوروزي را خوشامد گفته و يا آنها را بدرقه مي كرد و خودروها نيز در کشاکش نبرد با کولاک و جاده انباشته از برف و یخ، راهی برای خروج در آغاز بهار جستجو می کردند، این نارنجی پوشان راهدار بودند که فرشته نجات در راه ماندگان شدند.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان، در نوروز امسال نيز همانند سال هاي گذشته در زماني كه امنیت جاده ها به خطر مي افتاد، چشم رانندگان به راهداران نارنجی پوش دوخته مي شد تا امدادرساني آنها باري از مشكلات سفر را در روزهاي سرد و گرم بهاري از دوش آنها بردارد.
  راهداران قشری بی ادعا هستند که وسعت از خودگذشتگی و سختی کارشان در هیچ نوشتاری نمی گنجد، همانان که شبانه روز برف و کولاک و سوانح را به مبارزه می طلبند تا راه بر مردم بگشایند و سدهای یخی را برای عبور بشکنند.
  راهداری، زمان و درجه دمای هوا و آسمان صاف و برفی نمی شناسد، نارنجی پوشان در باران های سیل آسا، کولاک برف و وزش باد شدید و سرما و گرما، شبانه روز آماده باش هستند و به محض ناهموار شدن راه یا طلب کمک از سوی در راه ماندگان با دستگاه ها و تجهيزات برفروبي به جاده می زنند و در این راه تا پای جان برای نجات در راه ماندگان تلاش می کنند.
  اما، انجام عملیات راهداری گاهی با دستگاهها و تجهیزات فرسوده سختی کار را برای راهداران چند برابر می کند و حتی برخی نارنجی پوشان جان خود را در این راه از دست می دهند.
  روزها و شبهايي که دمای هوا حتي به چندین درجه زیر صفر رسید و رفت و آمد در جاده های زیر پوشش برف به کندی صورت می گرفت، این راهداران هستند که سفیران نجات برای گشایش راه ها و تسهیل شرایط برای رانندگان شدند.
  بسیارند راهدارانی که طی سالهای گذشته در گوشه و کنار کشور جان خود را برای نجات مردم از دست داده اند اما فداکاری آنان در جایی ثبت نشده و در پشت آمارهایی که مسئولان در زمینه خدمات رسانی به رانندگان در فصول مختلف سال در رسانه ها اظهار می دارند، پنهان مانده است.
  پاکسازی حریم راه ها، پاکسازی جاده ها، تعمیر و نگهداری رویه های شنی و آسفالتی، حفظ حریم و خط کشی راه ها، نصب علائم هشداردهنده و بازدارنده خطر، برفروبی و بازگشایی محورهای بسته شده و همچنین تامین روشنایی و تهویه تونل ها و نقاط مه گیر و حادثه خیز از جمله وظایف راهدار ها تعریف شده است.
  حقوق این نارنجی پوشان فداکار به میزان حجم و دشواری کارشان نیست اما به عشق نجات مردم و اینکه گره از مشکلات آنان بگشایند در شرایط سخت همچون فرشتگان بر سر رانندگان خودروهای در راه مانده فرود می آیند و از هیچ تلاشی برای کمک به آنان فروگذاری نمی کنند.
  با آغاز فصل بهار راهداران استان گلستان نیز مانند سالهای گذشته در جاده های این استان مستقر شدند تا آماده خدمات رسانی به رانندگان باشند.
  مديركل راه و شهرسازي گلستان با اشاره به سختي كار راهداران در ايام سال بويژه فشردگي كارها در ايام نوروز اظهاركرد: به منظور افزايش سطح خدمات رساني و رضايتمندي مسافرين نوروزي و ارتقاي ايمني راه هاي استان عمليات راهداري گسترده اي از سوي راهداران در اين ايام انجام گرفته است.
  مهندس "علي بخش رستمي" در گفت و گويي خبري گفت: راهداران در ايام نوروز براي خدمات رساني ايمن به مسافران 70 دوربرگردان را ايمن سازي كردند.
  به گفته وي، آشكار سازي 75 نقطه پرحادثه، نصب 2000 خطرنما و مسيرنما در جاده هاي اصلي و فرعي و توزيع 2000 بروشور و نصب 55 بنر اطلاعاتي از اقدامات راهداري ديگر راهداران در اين ايام بوده است.
  وي، پاكسازي 1000 كيلومتر از حريم راه هاي اصلي و فرعي و خط كشي 500 كيلومتر از راه هاي استان را بخشي ديگر از عمليات راهداري نوروزي راهداران بيان كرد و گفت: از 25 اسفندماه و با آغاز طرح راهداري نوروزي سال 93 تا پايان تعطيلات نوروزي 48 هزار و 740 متر مربع لكه گيري در طول محورهاي ارتباطي استان نيز انجام شد.
  رئيس شوراي حمل و نقل استان اضافه كرد: ميزان مرمت تابلوها و علائم راهنمايي و رانندگي نيز در اين ايام، يكهزار و 341 متر مربع بوده است.
  وي، مرمت گاردريل را، يكهزار و 743 متر اعلام كرد و گفت: در اين ايام 50 محور استان با بارش برف همراه بودند كه حجم عمليات برفروبي اين محورها، سه ميليون و 307 هزار و 560 مترمكعب گزارش شده است.
  به گفته رستمي، 355 مسافر در راه مانده نيز در ايام نوروز در 14 راهدارخانه بين راهي استان استقرار يافتند.
  مديركل راه و شهرسازي گلستان اضافه كرد: حجم ريزش هاي جمع آوري شده بر اثر بارش باران و برف در راه هاي استان حدود دو ميليون متر مكعب مي باشد.
  رستمي ادامه داد: در ايام نوروز امسال 34 اكيپ راهداري در چهار هزار و 843 كيلومتر از راه هاي استان حضور فعال و مستمر داشته اند.
  به گفته وي، علاوه بر اين نيروها، 16 گروه امدادي نيز روزانه در طول راه هاي تحت پوشش استان فعاليت داشتند.
                                     

                                                اداره روابط عمومي
                                  اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان

  دسته بندی: خبرها
  بازدیدها: 5 094 نظرات: 0 نویسنده: admin
  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  
  بازدید امروز: 63
  بازدید دیروز: 533
  بازدید ماه:596
  بازدید سال:150975
  بازدید کل:150976
  گرگان - امروز
  

  اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

  اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
  استان گلستان بازآفريني شهري بازديد بافت تاريخي حمل و نقل دهه فجر ديدار راه و شهرسازي راهداري شهرسازي و معماري علي آباد كتول مديركل مسكن مهر مسكن و ساختمان مهندس تيموري مهندس مبارك قدم مهندس مصدقي نظام مهندسي ساختمان هفته دولت پروژه هاي عمراني
  نمایش تمامی تگ ها