• آخرین بروزرسانی :

  در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد...

  اطلاعیه ها:
  • عید کمال دین . سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان...
  • مدیر کل راه و شهرسازي گلستان در پيامي روز خبرنگار...
  • پروژه های عمرانی حوزه راه و شهرسازی شهرستان...
  • تسریع در اجرای پروژه های زیرساختی, جاده ای و راه...
  • اطلاعیه در خصوص آگهی بدون مجوز پیش فروش ساختمان...
  • جزییات تکمیل اطلاعات متقاضیان دریافت کمک ودیعه...
  • بازدید از پروژه های راه و شهرسازی در گنبد کاووس...
  • واحدهای مسکن ملی پایین تر از قیمت کنونی بازار،...
  • عید قربان عید عبادت و بندگی و عید اطاعت از قادر...
  • برگزاری جلسه کشوری طرح اقدام ملی مسکن بصورت ویدئو...
  • بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، شرایط استفاده...
  • روند ساخت 40 واحد مسکن مهر طلاب استان گلستان...
  • جلسه تامین مسکن ایثارگران گلستان برگزارشد...
  • سالروز شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت امام...
  • تمديد قراردادهاى اماكن استيجارى/ ثبت معاملات...
  • پرداخت تسهيلات كمك وديعه مسكن به زودی عملياتی می...
  • مهم‌ترین اقدامات دولت در حوزه مسکن...
  • جلسه كميسيون ماده پنج گلستان با حضور معاون عمرانی...

  ارتباط با مدیر کل

  دولت با تعریف سه راهبرد اصلی، تولید و عرضه مسکن، ساماندهی بازار اجاره و کنترل سوداگری، تلاش خود را به‌کار بسته تا ضمن مهار التهابات، تعادل را در بخش مسکن برقرار کند.

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کوتاه شدن صف انتظار برای خانه‌دار شدن مردم با تقویت عرضه مسکن از برنامه‌های مهم دولت بوده است. بر این اساس اجرای طرح اقدام ملی مسکن و تعیین تکلیف مسکن مهر به‌عنوان مهم‌ترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار گرفت. در حال حاضر فازهایی از طرح اقدام ملی مسکن که بر اساس آن ۴۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته می شود مراحل نهایی را طی می کند و پیش بینی می شود سال آینده به اتمام می‌رسند. همچنین قرار است اراضی دولتی در محدوده و حریم شهرها برای بهره‌برداری به وزارت راه واگذار شود که این کار امکان زمین دادن برای یک میلیون مسکن در مرحله اول را فراهم می کند.  تکمیل یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحد مسکن مهر هم از دیگر اقدامات دولت در این زمینه است. علاوه بر این دولت در بخش تقاضای مسکن نیز اقدامات موثری انجام داده است که  افزایش چندبرابری مبلغ وام خرید خانه از مهم ترین آنها طی ۷ سال گذشته بوده است که در مقایسه با  دولتهای قبل بی‌سابقه بود.

  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در گزارشی مهم‌ترین اقدامات دولت در حوزه مسکن را مرور کرده است:

  یکی از مشکلات ساختاری در بخش مسکن ناهمخوانی عرضه و تقاضا است و دولت با درک این معضل  طرح اقدام ملی مسکن را همزمان با تکمیل طرح مسکن مهر  در دستور کار قرار داد. این پروژه مهم‌ترین طرح انبوه‌سازی دولت دوازدهم بوده است. بر این اساس  ۴۰۰ هزار واحد شامل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح کشور هدف گذاری و ثبت نام گسترده از مردم  صورت گرفت.

  تلاش برای کاهش جمعیت اجاره‌نشین با طرح اقدام ملی

  تلاش دولت کاهش جمعیت اجاره‌نشین به خصوص در کلانشهرها است که تکمیل و تحویل واحدهای مسکن ملی می‌تواند بخشی از این هدف را عملیاتی کند. در حال حاضر برخی فازهای این پروژه مراحل نهایی را طی می کند و برنامه وزارت مسکن تحویل دو ساله است.
  همچنین تسریع عرضه زمین های دولتی به وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفته و این روند با جدیت ادامه دارد.  در این خصوص ۲۵۰ هزار هکتار زمین اطراف شهرها و روستاها برای ساخت مسکن به وزارت راه و شهرسازی تخصیص داده شد و این رقم به زودی به یک میلیون هکتار می رسد.

  تحویل یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحد مسکن مهر

  در حالی که در دولت دهم در مجموع ۷۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شد در این دوره یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحد که بسیاری از آنها با چالش های زیادی برای تکمیل رو به رو بود عرضه شد. اکنون این پروژه در ایستگاه آخر قرار دارد. بررسی پروژه‌های مسکن مهر استان تهران نشان می دهد طرح هایی که در سال ۹۲ با ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دولت یازدهم شده بود تا بهار ۹۹ با تکمیل ۴۷۲ هزار و ۲۵۷ واحد به پیشرفت ۹۵ درصد رسید.

  وزیر راه و شهرسازی چهارشنبه ۲۵ تیر با بیان اینکه پرونده مسکن مهر تا پایان امسال بسته می‌شود، گفت: هیچ مسکن مهری تا پایان امسال، نیمه‌تمام نخواهد ماند و فقط آن دسته که دارای پرونده حقوقی هستند تحویل داده نمی شوند.

  ساخت ۷۷ هزار مسکن تحت عنوان «مسکن محرومان»

  به دستور رئیس جمهوری ساخت ۷۷ هزار مسکن تحت عنوان «مسکن محرومان» با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و وام بلاعوض در ۱۲ استان شروع‌ شده است.

  بر اساس این برنامه، محرومانی که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند و خود توان مالی برای آورده اولیه را ندارند، می‌توانند با تسهیلاتی که دولت در اختیار آن­ها می‌­گذارد تا پایان دولت یازدهم از این طرح برخوردار شوند.

  علاوه بر این ساخت ۲۰۰ هزار مسکن روستایی نیز از دیگر اقدامات دولت در حوزه مسکن بوده است.

  تامین مسکن ۲۰ هزار نفر از ایثارگران

  همچنین اعطای مسکن به ایثارگران نیز در دستور کار دولت قرار داشته است و تصمیمات مهمی برای تامین مسکن ۲۰ هزار نفر اعضای جامعه ایثارگری اتخاذ و تفاهم‌نامه آن با وزارت راه و شهرسازی امضا شد که پیش بینی می شود تا پایان دولت تحویل داده شود.

  افزایش مبلغ تسهیلات مسکن

  افزایش سهم مسکن از تسهیلات بانکی یکی از مهمترین اقدامات دولت در راستای تقویت قدرت خرید مردم بوده است. بر این اساس وام خرید خانه در چندین نوبت افزایش یافت و هم اکنون برای زوجین به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است. با توجه به تغییرات قیمت مسکن دولت در تلاش است تا وام  خرید خانه را افزایش دهد و این موضوع در شورای عالی پول و اعتبار مطرح شد.

  همچنین سقف تسهیلات مسکن روستایی نیز به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. از سویی دیگر سیاست‌های تشویقی و حمایتی برای سازندگان مسکن نیز در دستور کار قرار گرفت که افزایش وام ساخت مسکن به ۳۰۰ میلیون تومان یکی از این اقدامات بود.

  تحول در زمینه مسکن

  رئیس جمهور در جلسه ویژه ساماندهی مسکن که دوشنبه ۱۶ تير برگزار شد با بیان اینکه مردم تا پایان این دولت شاهد تحول خوب و مثبت در زمینه مسکن خواهند بود، گفت: دولت در نظر دارد با توسعه حریم شهرها و با تامین زمین و مشارکت‌جویی توسعه‌گران بخش خصوصی نسبت به تامین مسکن ارزان قیمت برای مردم اقدام کند.

  روحانی افزود: از این نظر تکالیف و ماموریت‌هایی برای وزارت راه و شهرسازی تعیین شده تا با برنامه ریزی دقیق و جمع آوری اطلاعات روشن و متقن با مدیریت بازار مسکن که نقش مهمی در جذب سرمایه و هدایت نقدینگی دارد، ریشه‌های عرضه و تقاضا را شناسایی کرده و مانع از سوداگری و ایجاد بازار کاذب شود.

   روحانی افزود: دولت مقرر کرده است که با تامین زمین و آزاد سازی زمین‌های مازاد دولتی و مشارکت توسعه گران و فعال کردن بخش خصوصی گام‌های مهمی در رونق و توسعه بازار مسکن برداشته و در این مسیر تعریض و توسعه حریم شهرها برای شهرک سازی از جمله سیاست‌های اصلی در این حوزه است که با مطالعات انجام گرفته در شهرهای بزرگ و متوسط طبق ضوابط تعریف شده در حوزه شهرسازی حریم شهرها برای این موضوع توسعه یابد.

   دولت با تعریف سه راهبرد اصلی درحوزه تامین مسکن که تولید و عرضه مسکن، ساماندهی بازار اجاره و کنترل سوداگری در بخش مسکن برای کاهش و مهار التهابات در این حوزه همه تلاش خود را به کار بسته تا با بازدارندگی در این حوزه یک آرامش بخشی و تعادل ایجاد کند و برنامه ها در این راستا با جدیت ادامه دارد.

  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 3
  بازدید دیروز: 234
  بازدید ماه:6138
  بازدید سال:62912
  بازدید کل:587608
  گرگان - امروز
  
  استان گلستان انتصاب بازآفريني شهري بازديد بافت تاريخي حمل و نقل دهه فجر ديدار راه و شهرسازي راهداري شهرسازي و معماري شوراي حمل و نقل مديركل مسكن مهر مسكن و ساختمان مهندس تيموري مهندس مبارك قدم مهندس مصدقي هفته دولت پروژه هاي عمراني
  نمایش تمامی تگ ها