• آخرین بروزرسانی :

  در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد...

  اطلاعیه ها:
  • گرامی باد هفته وحدت، سالروز ولادت پبامبر رحمت و...
  • بررسی طرحها و اعتبارات مرتبط با حوزه شهرسازی و...
  • پنجم تا دوازدهم آبان ماه هفته پدافند غیر عامل...
  • اولین جلسه کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیر عامل...
  • نهم ربیع الاول ، روز آغاز امامت و ولایت آقا امام...
  • شهادت یازدهمین امام شیعیان و نشستن گرد یتیمی بر...
  • برگزاری مراسم افتتاح مسکن ملی و واگذاری زمین به...
  • اول آبان؛ افتتاح، واگذاری گروهی زمین و آغاز...
  • پروژه تعریض پل دوم محور کلاله به مراوه تپه به...
  • آئین بهره برداری از واحد های مسکونی احداثی و...
  • در اجرای فاز اول طرح اقدام ملی مسکن در استان برای...
  • ٣٠ مهر آخرين مهلت ثبت نام کمک ودیعه مسکن...
  • متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان گلستان اقدام...
  • اربعین حسینی بر شما وعاشقان حسین تسلیت عرض مینمایم...
  • پروژه های دستگاه های حوزه راه و شهرسازی در استان...
  • جزییات ثبت‌نام مرحله دوم کمک ودیعه اجاره مسکن/...
  • بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از...
  • ساخت 1000 واحد مسکن طرح اقدام ملی در گنبد کاووس...

  ارتباط با مدیر کل

  بخش حمل و نقل نيازمند تحولات بنيادين است

  وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينكه در يكسال گذشته در زمينه برنامه نوسازي زيرساخت هاي حمل و نقل اعم از سخت افزاري و نرم افزاري و استقرار نهادهاي بازار و استانداردسازي و افزايش بهره وري اقداماتي را در دستور كار داشته و دارد بر لزوم تحولات بنيادين بخش حمل و نقل تاكيد كرد.
  به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت راه وشهرسازي، عباس آخوندي كه در سمينار معرفي فرصتهاي توسعه زيرساختهاي بندري و حمل ونقل دريايي در سالن همايش هاي صدا و سيما سخن مي گفت در ابتدا با تسليت مجدد درگذشت هموطنانمان در حادثه تاسف بار (سقوط هواپيما) و آرزوي صبر براي بازماندگان تاكيد كرد: ان شاء الله كه دست در دست هم دهيم و بتوانيم بحث ايمني و استاندارد در تمام شقوق حمل و نقل ارتقا دهيم.
  وزير راه و شهرسازي در ادامه سخنانش با اشاره به اينكه حمل ونقل يكي از مهم ترين بخش هاي اقتصادي است و در سميناري كه فردا برگزار مي شود به عنوان يكي از پيشران هاي خروج از ركود به آن توجه جدي شده است؛ بيان داشت: در يكسال گذشته برنامه هاي مفصلي براي نوسازي تمام شقوق حمل و نقل و از همه مهم تر نوسازي نرم افزاري شقوق حمل و نقل، استقرار نهادهاي بازار ، ارتقاي استاندارد و ارتقاي بهره وري و همچنين توجه به سياست هاي اقتصاد مقاومتي مبني بر توسعه درون زا با نگاه بروني در دستور كار داشته ايم.
  وي ابراز داشت: واقعيت اين است حمل و نقل ايران در بخش نرم افزار و سخت افزار و در بحث نوسازي نهادهاي بازار حمل و نقل اعم از بنگاه داري و سازمان هاي حاكميتي نياز به بازنگري بنيادين دارد.
  آخوندي تصريح كرد: در يكسال اخير اقدامات فراواني در اين زمينه انجام شده و مطمئن هستم به كمك همكاران وزارتخانه و تمام دست اندركاران در يك دوره ميان مدت نسبت به نوسازي شقوق مختلف حمل و نقل موفق مي شويم و البته كارهاي زيادي را نيز در پيش داريم.
  اين مقام مسئول با اشاره به اينكه موضوع سمينار امروز در مورد بنادر است، اظهار داشت: به دو درياي مهم در جنوب و درياي خزر در شمال دسترسي داريم؛ رئيس جمهوري اولين سفرهاي خود را به جنوب كشور از جمله خوزستان، هرمزگان، سيستان و بلوچستان داشتند به اين معني كه دولت در توسعه دريا محور به ظرفيت هاي كشور در جنوب توجه دارد.
  وزير راه و شهرسازي با اشاره به وجود بنادر متعدد در شمال و جنوب كشور گفت: ظرفيت بسيار بزرگي در جنوب داريم و تصميم داريم موقعيت رقابتي ايران را در سواحل جنوب به دست آوريم . 30 ميليون تن ظرفيت كانتينري جنوب است كه در حال حاضر ظرفيت اين بخش به شش ميليون تن رسيده است. با توجه به دستور توسعه فاز 3 بندر شهيد رجايي توسط رئيس جمهور و افزايش ظرفيت بندر چابهار به 2.5 ميليون تن و تبديل بندر جاسك به دومين بندر بزرگ هرمزگان ظرفيت ها افزايش خواهد يافت.
  وي تصريح كرد: منطقه جنوب منطقه بسيار مهم براي ما چه در حوزه خليج فارس و چه درياي عمان است و تصميم استراتژيك براي اين مناطق داريم، براي اين كار هم به منابع و هم به تجهيزات نياز داريم. از سوي ديگر بايد بنادر از لحاظ نرم افزاري نيز تجهيز شوند.
  آخوندي با اشاره به اين كه از مزيت نسبي بسيار خوبي در منطقه برخوردار هستيم، اظهار كرد: براحتي مي توانيم بنادر جنوب را به كشورهاي آسياي مركزي و روسيه متصل كنيم اين كار را مي خواهم توسط بخش خصوصي انجام دهيم و دولت فقط امور حاكميتي و تسهيل در امور تجارت و خدمات بندري و ضوابط و مقررات را بر عهده دارد.
  وي با تاكيد بر اين كه براي اين كار نيازمند نوسازي تجارت حمل و نقل و حمل و نقل تركيبي توسط بخش خصوصي هستيم، بيان كرد: دولت به تنها نمي تواند حمل ونقل دريايي را توسعه دهد. ما فقط مي توانيم زيرساخت ها را ايجاد كند و از بخش خصوصي تقاضا دارم كه مشاركت فعال در اين حوزه داشته باشند.
  وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه خوشبختانه شرايط رو به بهبود است، تاكيد كرد: دولت تدبير و اميد درصدد ايجاد رابطه و تعامل سازنده با جهان است و اميدوارم هر چه بيشتر روابط ما با جهان گسترده تر شود و بر مبناي درست تجارت بين المللي داشته باشيم.
  وي اشاره كرد: دولت تدبير و اميد در كنار حقوق هسته اي ملت، درصدد كسب حقوق تجارت، منابع مالي بين المللي و غيره است و مردم ايران حق دسترسي به تجارت جهاني، بازارهاي جهاني و فناوري بايد داشته باشند و آنچه مي ماند مربوط به افزايش سهم ايران در تجارت منطقه است.
  وي با بيان اينكه مردم ايران حق دارند سهم خود را از بازار حمل و نقل بين المللي به دست آورند، افزود: بايد كشتي ها به صورت مستقيم در بنادر ايران پهلوگيري كنند كه از لحاظ سرعت، كيفيت و دقت و ميزان خدمات و اشتغالي كه مي تواند در ايران ايجاد كند مد نظر باشد.
  وي با تاكيد بر اين كه هيچكس قبول نمي كند قيمت تمام شده كالا با تدبير نادرست افزايش يابد، تصريح كرد: قيمت تمام شده كالا بايد با در نظر گرفتن ايمني حمل نقل، بهره وري و جا به جايي در حداقل زمان ممكن باشد.
  وزير راه و شهرسازي يادآور شد: همين بحث را در درياي شمال داريم و به دنبال همكاري بين كشورهاي حوزه درياي خزر هستيم. جلساتي در اين زمينه در آستاراخان هفته پيش داشتيم. اقدام بسيار مهمي كه در سال گذشته انجام شد تلفيق بسيار خوب بين حمل ونقل ريلي و حمل ونقل دريايي است. در چهار ماه اخير بخش اعظم كالاهاي اساسي توسط ريل به مركز كشور و ساير مقاصد حمل شده است.
  آخوندي با بيان اين كه بايد دسترسي آسان در تمام بنادر فراهم شود، گفت: حمل ونقل تركيبي دريا و ريل توسعه ترانزيت و صرفه جويي در مصرف انرژي را به همراه دارد. يك كميته هماهنگي بين ريل و دريا در تمام بنادر ايجاد شده است و اميدواريم بتوانيم اين موضوع را گسترش دهيم.
  وي اظهار كرد: سياست ما نه به صورت دستوري بلكه اقتصادي آن است كه فرآيندي را ايجاد كنيم كه حمل بار توسط ريل صرفه اقتصادي داشته باشد و از جهت زمان با رفع گلوگاه هايي كه در برخي محورهاي ريلي داريم زمان سير را كاهش دهيم.
  اين عضو هيأت دولت ابراز كرد: مذاكرات خيلي خوبي با چين، روسيه، هند، كشورهاي جنوب خليج فارس براي موافقت نامه و كريدورهاي حمل ونقل بين كشورهاي منطقه تسهيل كرده و هم امكان سرمايه گذاري هاي مشترك را فراهم كنيم. امكان سرمايه گذاري خارجي در تمام بنادر در بخش تجهيز، پسكرانه و سيستم هاي حمل و نقلي و ناوگان وجود دارد و از نمايندگان خارجي دعوت مي كنيم در حوزه حمل ونقل با مدل هاي مختلف سرمايه گذاري كنند.
  آخوندي با اشاره به اين كه ايجاد شرايط سرمايه گذاري در پسكرانه ها براي بسته بندي و توليد فوري در تمام بنادر در دستور سازمان بنادر است، ادامه داد: با توجه به تصميمات خوبي كه اتخاذ شده و آخرين تصميم هم در رابطه با منطقه آزاد شدن بوشهر، امكان سرمايه گذاري در بنادر فراهم شده است. اميدوارم بتوانيم شرايط را براي فعاليت فعالان حوزه دريا فراهم كنيم.
  وزير راه و شهرسازي اعلام كرد: فرآيندهاي جديد براي جذب سرمايه تعريف كرده ايم كه از سوي سازمان بنادر اعلام مي شود.
  سمينار معرفي فرصت هاي جديد پايانه هاي كانتينري بندر شهيد رجايي با حضور فعالان عرصه دريا و دريانوردي كارشناسان امور ا قتصادي و مسئولان سازمان بنادر و دريايي كشور در سالن همايش هاي صدا و سيما به منظور بررسي راه كارهاي توسعه حمل و نقل دريايي و افزايش سهم ايران در تجارت دريايي برگزار شد.

  دسته بندی: خبرها
  بازدیدها: 6 227 نظرات: 0 نویسنده: admin
  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 431
  بازدید دیروز: 71
  بازدید ماه:9123
  بازدید سال:107779
  بازدید کل:632475
  گرگان - امروز
  
  استان گلستان بازآفريني شهري بازديد بافت تاريخي حمل و نقل دهه فجر ديدار راه و شهرسازي راهداري شهرسازي و معماري شوراي حمل و نقل مديركل مسكن مهر مسكن و ساختمان مهندس تيموري مهندس مبارك قدم مهندس مصدقي نشست هفته دولت پروژه هاي عمراني
  نمایش تمامی تگ ها