• آخرین بروزرسانی :

  در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد...

  اطلاعیه ها:
  • مدیر کل راه وشهر سازی استان گلستان با شهردار و...
  • سومین جلسه کارگروه و پیشگیری از جرائم رانندگی...
  • جلسه كارگروه امور زيربنايي استان گلستان برگزارشد...
  • ظرفیت ثبت نام در طرح اقدام ملی تامین مسکن در...
  • اطلاعیه ثبت نام طرح اقدام ملی تامین مسکن در استان...
  • ثبت نام در طرح اقدام ملی تامین مسکن در استان آغاز...
  • ‏ میلاد پیامبر بزرگ اسلام رحمت للعالمین حضرت محمد...
  • برنامه دولت برای نظارت قوی بر علمکرد سازمان‌های...
  • در اجرای طرح اقدام ملی تامین مسکن نیازمند مشارکت...
  • آگهی مزایده و فراخوان مسکونی ، تجاری در سطح استان...
  • معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی منصوب شد...
  • آغاز ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن از ۱۸ آبان /...
  • ثبت نام در طرح اقدام ملی تامین مسکن به زودی در...
  • ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در ۱۰ استان از آبان...
  • یوم الله سیزده آبان گرامی باد...
  • چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، لجستیک و...
  • حـلول مـاه ربیع الاول مبارک باد...
  • پروژه بهسازی محور آزادشهر – خوش ییلاق از سرعت...

  ارتباط با مدیر کل

  انبوه سازي در بافت هاي فرسوده جبهه جديد ساخت و ساز

   مديركل راه و شهرسازي گلستان با بيان اينكه سيستم بانكي با ابلاغيه دولت و بانك مركزي قرار است ارزان ترين تسهيلات مسكن را به ساخت و سازهاي بافت فرسوده پرداخت كند، گفت: به همين دليل انبوه سازي در بافت هاي فرسوده جبهه جديد ساخت و ساز خواهد بود كه با توجه به يكهزار و 700 سهميه اخذ شده اميد است شاهد رونق جديدي در نوسازي و ساخت مسكن در بافت هاي فرسوده باشيم.

  به گزارش اداره روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان، مهندس"ابراهيم مبارك قدم" در نشست با اعضاي هيات مديره انجمن انبوه سازان استان در سالن جلسات اين اداره كل، افزود: به دليل پايين بودن هزينه تملك و آزادسازي عرصه مناسب براي ساخت و ساز و اعطاي تسهيلات يارانه اي براي نوسازي و بهسازي بافت هاي فرسوده، شرايط انبوه سازي در اين بافت ها مقرون به صرفه است.

  به گفته وي، انبوه سازان توانمند با ورود به اين عرصه ها و با آزادسازي تملكات، تجميع ساخت و سازها و بازگشايي معابر طرح تفصيلي، مي توانند زمينه افزايش منافع شهري را بيش از پيش فراهم سازند.

  وي با اشاره به اينكه در استان گلستان بيش از دوهزار هكتار بافت فرسوده به تصويب مراجع ذيربط رسيده است،پرداخت تسهيلات يارانه اي و ضوابط تشويقي را يكي ديگر از مزاياي انبوه سازي در بافت هاي فرسوده بيان كرد.

  مبارك قدم گفت: براي تعريف و مشخص شدن ساز و كار لازم در اين زمينه، برگزاري جلسات مستمر ماهانه و تشكيل كميته اي متشكل از نمايندگاني از حوزه راه و شهرسازي،بانك مسكن، انجمن انبوه سازان و نمايندگاني از دستگاههاي خدمات رسان، مثمر ثمر خواهد بود.

  مديركل راه و شهرسازي گلستان با اشاره به اينكه اين اداره كل نيز تمام تلاش خود را براي جذب سهميه تسهيلات ساخت واحدهاي مسكوني در بافت هاي فرسوده مصوب بخصوص براي انبوه سازان در سال جاري به كار مي بندد، گفت: با هماهنگي دست اندركاران ذيمدخل در اين موضوع از جمله سازمان نظام مهندسي، شهرداري، انجمن انبوه سازان و استانداري مي توانيم اين اعتبارات را جذب كنيم.

  مبارك قدم از موضوعات مورد توجه ديگر را در بحث انبوه سازي، طرح هاي تفصيلي و تصميمات كميسيون ماده پنج بيان كرد.

  به اعتقاد وي، مسايل شهري در اندازه پهنه اثرگذار هستند نه در حد پلاك چرا كه تصميم گيري هاي موردي موجب ناهماهنگي در سيما و منظر شهري شده و تبعات اجتماعي در پي دارد و منافع شهر را متضرر مي كند.

  وي، تهيه طرح هاي موضوعي مطابق با مسايل حائز اهميت در شهر را، راهكار موثري براي ايجاد هماهنگي در سيماي شهري استان بيان كرد.

  مبارك قدم، ورود مجريان ذيصلاح، مجرب و متخصص را به عرصه انبوه سازي استان يكي ديگر از ملزومات ساخت و سازهاي اصولي بيان كرد و گفت: براي سوق دادن ساخت و سازها به اين سمت و اعطاي ضوابط تشويقي و عوارض صدور پروانه ساختماني، به تعامل با شهرداري و ارائه پيشنهاد از طريق هيات چهارنفره و اخذ مصوبه از سوي شوراي شهر نياز است.

  وي در پايان، تعيين تكليف مساكن مهر استان را از طريق واگذاري آنها به انبوه سازان از اقداماتي دانست كه مصوبه هيات دولت آن، هم اكنون موجود است.

  مبارك قدم افزود: با ابلاغ دستورالعمل اجرايي مصوبه مذكور، فروش بخشي از مساكن مهر راكد شهرهاي استان با اولويت انبوه سازان در دستور كار اداره كل قرار خواهد گرفت.

  مديرعامل انجمن انبوه سازان گلستان نيز، از خدمات دستگاههاي اجرايي كه موجبات افزايش كيفيت ساخت و سازها و در نهايت افزايش ارزش افزوده را براي انبوه سازي فراهم مي كنند، استقبال كرد.

  در ادامه اين نشست، هريك از اعضاي هيات مديره انجمن به ارائه نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود در روند ساخت و سازهاي استان پرداختند.

   

                            انبوه سازي در بافت هاي فرسوده جبهه جديد ساخت و ساز

   انبوه سازي در بافت هاي فرسوده جبهه جديد ساخت و ساز

   

                                                                  

  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 154
  بازدید دیروز: 238
  بازدید ماه:14915
  بازدید سال:93382
  بازدید کل:425549
  گرگان - امروز
  
  استان گلستان انتصاب بازآفريني شهري بازديد بافت تاريخي حمل و نقل دهه فجر ديدار راه و شهرسازي راهداري شهرسازي و معماري شوراي حمل و نقل مديركل مسكن مهر مسكن و ساختمان مهندس تيموري مهندس مبارك قدم مهندس مصدقي هفته دولت پروژه هاي عمراني
  نمایش تمامی تگ ها